Pupínky, ekzémy a různé nerovnosti na kůži vznikají, kromě jiného, i kvůli nedostatečné detoxikaci těla. Pokud vaše kůže není úplně zdravá, je to znamení, že máte v těle podpořit vylučování toxinů. A mám pro vás jeden jednoduchý trik, jak na to.
Suché kartáčování je účinná a levná metoda, která pomáhá pročistit, obnovit a projasnit kůži a tím eliminovat tvorbu kožních problémů. Kartáčování proto doporučuji jako jeden z hlavních kroků při léčbě akné. Věřím, že si z kartáčování uděláte denní rituál a oblíbíte si ho stejně jako já.
Jaké jsou benefity suchého kartáčování?
Odstraňuje odumřelé buňky
- Díky kartáčování se vaše kůže obnovuje a uzdravuje, což poznáte i na vzhledu obličeje – aniž byste ho museli kartáčovat. Kartáčování je tedy skvělou cestou, jak uzdravit svou pleť.
Zjemňuje kůži
- Kartáčování působí jako přirozený peeling. Otevírá a odstraňuje ucpané póry a pomáhá tak pokožce absorbovat více živin.
Redukuje celulitidu
- Ano, je to tak! Celulitida je vlastně toxický materiál, který se uchytil v tukových buňkách a již se nevyloučil ven z těla. Suché kartáčování tedy napomůže zmírnění celulitidy. Pokud kartáčování zkombinujete s vhodným cvičením a hydratací (zevnitř i vně), zaručuji vám krásnější a hladší pozadí. Ověřeno. 🙂
Stimuluje lymfatický systém
- Suché kartáčování skvěle nastartuje lymfatický systém, což napomůže k lepšímu vylučování toxinů ven z těla. Kromě toho posiluje i imunitní systém, což oceníte hlavně v zimě.
Osvěžuje tělo
- Suché kartáčování probouzí tělo, proto je nejvhodnější kartáčovat se před ranní sprchou, nejlépe po nějakém pohybu.
Jak na suché kartáčování?
- Pořiďte si kartáč s přírodními měkkými vlákny, určenými speciálně pro suché kartáčování (velký výběr mají např. v drogerii DM).
- Nejlepší doba na kartáčování je před sprchováním (doporučuji skladovat kartáč někde poblíž sprchy, ať ho máte vždy po ruce). Kartáčování probíhá nasucho.
- Kartáčem postupně masírujte celé tělo, od končetin až k hlavě. Kartáčujte nejdříve chodidla, pak ruce, ramena a záda – vždy směrem k srdci. Břicho si jemně kartáčujte krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček – přispívá to ke stimulaci tlustého střeva.
- Kartáčujte se tak dlouho, dokud neucítíte teplo, ale nepřehánějte to. Ideální doba na kartáčování je kolem pěti minut. Nemáte-li tolik času, postačí i méně.
- Po osprchování se natřete přírodním krémem nebo olejem (doporučuji kokosový nebo jojobový).
- Důležité: Kartáč nepoužívejte na obličej. Kůže na něm je mnohem citlivější a můžete ji poškodit. A nepoužívejte ho na místech, kde máte ekzém.
Mám pro vás i další tipy, jak podpořit přirozenou detoxikaci těla a předcházet tak tvorbě pupínků.
Kartáčujete se? Podělte se se mnou o vaše zkušenosti s kartáčováním nebo jinou formou detoxikace.
0 komentáøù