Můj příběh a přístup k léčbě akné

Jmenuji se Petra Kratochvilová a na základě svých více jak 13 letých zkušeností s akné jsem založila blog Uzdrav svou pleť, kde přináším inspiraci k holistické léčbě akné

Díky holistickému přístupu k sobě samé jsem uzdravila svou problematickou pleť, syndrom polycystických vaječníků a celkovou nerovnováhu v těle. Pomohla mi k tomu změna stravování, myšlení i péče o sebe samou

Strávila jsem několik let studováním různých přístupů k léčbě akné a na základě všech získaných informací a zkušeností jsem vytvořila jedinečného průvodce k holistické léčbě akné.

Mou vášní je vzdělávání se v oblasti výživy, práce s myslí i s vlastním tělem a ráda ostatní inspiruji k vědomému přístupu k sobě samým.

Můj příběh s akné

Měla jsem opravdu těžké akné, které mě provázelo od začátku puberty celých 13 let. Za ty roky mi akné podstatně zasahovalo do života a negativně ho ovlivňovalo – byla jsem sama se sebou nespokojená, nemohla jsem se na sebe podívat a nechtěla jsem se nikomu ukazovat. Trpěla jsem depresí a nevěděla jsem, jak z toho ven.

Během těch 13 let jsem navštívila několik kožních lékařů a vyzkoušela různé způsoby léčby akné – klasickou medicínskou cestu (antibiotika, léky, tonika, gely), kosmetické přípravky na akné (drastické peelingy, vysoušecí masky) i léčbu antikoncepcí. Každé vnější řešení bylo jen dočasné a akné se po nějaké době znovu vrátilo. 

Kvůli akné jsem trávila hodně času u zrcadla a zkoumala jsem každý detail svého obličeje a každý nový pupínek mě stresoval. Celé dny jsem si přála, aby se moje pleť uzdravovala, ale nedělo se tak. Hlavní problém byl v tom, že stav mojí pleti byl závislý na externí léčbě. Jakmile jsem vysadila antikoncepci nebo předepsaná léčiva, akné bylo zpět a většinou ještě v horší podobě než předtím.

 

Chtěla jsem zjistit hlubší příčinu svého akné a proto jsem strávila několik let hledáním kvalitních informací a funkčních řešení. Zaujal mě holistický přístup k léčbě akné, ponořila jsem se do jeho studování a vyzkoušela jsem to sama na sobě. Díky celkové změně životního stylu jsem během několika měsíců vyléčila neústupné akné a dnes už po něm léčím jen jizvičky.

Čím víc jsem po všech informacích pátrala, tím větší obrázek jsem si kolem akné dávala dohromady a teď tento přírodní postup k léčbě akné předávám i ostatním, prostřednictvím online produktů a konzultací. 

Můj přístup k léčbě akné

Kůže je zrcadlem toho, co se děje uvnitř těla. Proto bychom vnějším projevům na kůži měli věnovat pozornost a díky nim tak rozklíčovat a léčit vnitřní příčiny. Vaše tělo s vámi neustále komunikuje, stačí mu jen naslouchat a následovat jeho podněty ke změně.

Akné je vnějším projevem vnitřní nerovnováhy.
Pokud vás trápí akné, je třeba léčit nerovnováhu v těle, nikoliv jen potlačovat vnější symptomy.

Akné je velmi komplexní onemocnění, proto je třeba dívat se na něj ze širšího úhlu pohledu. Na blogu projektu Uzdrav svou pleť najdete pravidelnou inspiraci ze 3 hlavních klíčových témat a spousty podtémat týkajících se zdravé a čisté pleti. 

Výživa

Péče o tělo

Psychika

Akné má častokrát mnoho příčin, ale mezi jeho základní poselství patří tyto:

  • chce méně stresu, sebekritiky, strachování a odmítání,
  • chce, ať se stravujete zdravěji a vědoměji,
  • chce, ať se pleti a svému tělu věnujete s láskou a pravidelnou péčí,
  • chce, ať své tělo detoxikujete,
  • chce, ať pravidelně cvičíte,
  • chce, ať se méně honíte a více jste,
  • chce, ať nepoužíváte chemii, ale využíváte dary přírody,
  • chce, ať vnímáte potřeby svého těla,
  • chce, ať své tělo vyčistíte od všech nepotřebných emočních zátěží.