Holistická léčba kožních nemocí

Objevte kouzlo suchého kartáčování

Pupínky, ekzémy a různé nerovnosti na kůži vznikají, kromě jiného, i kvůli nedostatečné detoxikaci těla. Pokud vaše kůže není úplně zdravá, je to znamení, že máte v těle podpořit vylučování toxinů. A mám pro vás jeden jednoduchý trik, jak na to. Suché kartáčování je účinná a levná metoda, která pomáhá pročistit, obnovit a projasnit kůži a tím […]
Autor: Petra Kratochvilová
👁 2242

Pupínky, ekzémy a různé nerovnosti na kůži vznikají, kromě jiného, i kvůli nedostatečné detoxikaci těla. Pokud vaše kůže není úplně zdravá, je to znamení, že máte v těle podpořit vylučování toxinů. A mám pro vás jeden jednoduchý trik, jak na to.

Suché kartáčování je účinná a levná metoda, která pomáhá pročistit, obnovit a projasnit kůži a tím eliminovat tvorbu kožních problémů. Kartáčování proto doporučuji jako jeden z hlavních kroků při léčbě akné. Věřím, že si z kartáčování uděláte denní rituál a oblíbíte si ho stejně jako já.

Jaké jsou benefity suchého kartáčování?

Odstraňuje odumřelé buňky

 • Díky kartáčování se vaše kůže obnovuje a uzdravuje, což poznáte i na vzhledu obličeje – aniž byste ho museli kartáčovat. Kartáčování je tedy skvělou cestou, jak uzdravit svou pleť.

Zjemňuje kůži

 • Kartáčování působí jako přirozený peeling. Otevírá a odstraňuje ucpané póry a pomáhá tak pokožce absorbovat více živin.

Redukuje celulitidu

 • Ano, je to tak! Celulitida je vlastně toxický materiál, který se uchytil v tukových buňkách a již se nevyloučil ven z těla. Suché kartáčování tedy napomůže zmírnění celulitidy. Pokud kartáčování zkombinujete s vhodným cvičením a hydratací (zevnitř i vně), zaručuji vám krásnější a hladší pozadí. Ověřeno. 🙂

kartacovani_akne_plet

Stimuluje lymfatický systém

 • Suché kartáčování skvěle nastartuje lymfatický systém, což napomůže k lepšímu vylučování toxinů ven z těla. Kromě toho posiluje i imunitní systém, což oceníte hlavně v zimě.

Osvěžuje tělo

 • Suché kartáčování probouzí tělo, proto je nejvhodnější kartáčovat se před ranní sprchou, nejlépe po nějakém pohybu.

Jak na suché kartáčování?

 • Pořiďte si kartáč s přírodními měkkými vlákny, určenými speciálně pro suché kartáčování (velký výběr mají např. v drogerii DM).
 • Nejlepší doba na kartáčování je před sprchováním (doporučuji skladovat kartáč někde poblíž sprchy, ať ho máte vždy po ruce). Kartáčování probíhá nasucho.
 • Kartáčem postupně masírujte celé tělo, od končetin až k hlavě. Kartáčujte nejdříve chodidla, pak ruce, ramena a záda – vždy směrem k srdci. Břicho si jemně kartáčujte krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček – přispívá to ke stimulaci tlustého střeva.
 • Kartáčujte se tak dlouho, dokud neucítíte teplo, ale nepřehánějte to. Ideální doba na kartáčování je kolem pěti minut. Nemáte-li tolik času, postačí i méně.
 • Po osprchování se natřete přírodním krémem nebo olejem (doporučuji kokosový nebo jojobový).
 • Důležité: Kartáč nepoužívejte na obličej. Kůže na něm je mnohem citlivější a můžete ji poškodit. A nepoužívejte ho na místech, kde máte ekzém.

Mám pro vás i další tipy, jak podpořit přirozenou detoxikaci těla a předcházet tak tvorbě pupínků.

Kartáčujete se? Podělte se se mnou o vaše zkušenosti s kartáčováním nebo jinou formou detoxikace.

Pomáhám lidem vyléčit jejich akné holistickou cestou. Na základě osobních zkušeností s akné přináším inspiraci pro zdravou pleť a celkovou osobní spokojenost. Můžete nahlédnout do mého příběhu.

Jsem autorkou e-booku Uzdrav svou pleť, který čtenáře provází holistickou léčbou akné. Více o e-booku najdete tady >>

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Pokud máte akné, ekzémy, lupénku nebo jiné kožní potíže, určitě se blíže seznamte s vlastnostmi zelených potravin. Podporují detoxikaci, dodávají energii a pomáhají léčit různé nemoci. Pomáhají na různé projevy hormonální nerovnováhy – nepravidelný a bolestivý cyklus,...

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kůže je projekční plochou zdraví orgánů a také stavu životní energie. Na sobě a svých klientech jsem si už několikrát ověřila souvislost mezi kožními nemocemi, zdravím ledvin, emocemi strachu, kvalitou vztahů a rovnováhou druhé čakry. Když jsem těmto a dalším oblastem...

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Tělo je velmi moudré a neustále naslouchá našim myšlenkám i výrokům a podle toho mění svůj stav. Při vzniku nemocí existují jisté zákonitosti, a když jim porozumíme, najdeme i cestu k uzdravení z nemocí, včetně těch kožních. Věřím v mocnou sílu lidské mysli i...

0 komentáøù

Contact Us