Holistická léčba kožních nemocí

Jak díky detoxikaci eliminovat tvorbu akné?

Jak spolu souvisí toxiny, detoxikace a akné? V případě, kdy je tělo plné toxinů a zároveň jsou oslabeny jeho čistící a vylučovací orgány (játra, ledviny, plíce) dochází k detoxikaci, tedy vylučování toxinů, přes kůži, právě v podobě akné a kožních problémů. Toxiny jsou škodlivé látky, které se neustále dostávají do našeho těla, protože jsou téměř všude – v ovzduší, chemicky […]
Autor: Petra Kratochvilová
👁 2245

Jak spolu souvisí toxiny, detoxikace a akné? V případě, kdy je tělo plné toxinů a zároveň jsou oslabeny jeho čistící a vylučovací orgány (játra, ledviny, plíce) dochází k detoxikaci, tedy vylučování toxinů, přes kůži, právě v podobě akné a kožních problémů.

Toxiny jsou škodlivé látky, které se neustále dostávají do našeho těla, protože jsou téměř všude – v ovzduší, chemicky ošetřovaných potravinách, v kosmetice pro denní potřebu. Dokonce si je umíme vytvořit i my sami, a to stresem nebo negativním myšlením.

V dnešní době se toxinům nevyhnete, ale můžete jejich příjem omezit díky několika krokům, které vám teď prozradím.

pece_plet_akne

 

1. Vyzkoušejte suché kartáčování

Masírování těla suchým kartáčem přirozeně zlepšuje cirkulaci krve a tím podporuje vylučování škodlivých látek z těla. Působí jako přirozený peeling, který z pokožky odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty. Suché kartáčování doporučuji jako jednoduchou a levnou metodu každodenní detoxikace – objevte jeho kouzlo!

2. Hydratujte se

Tělo je z velké části složeno z vody, proto je hydratace důležitým krokem, jak podpořit jeho detoxikaci. Vypijte denně alespoň 8 sklenic filtrované a neslazené vody a zařaďte do jídelníčku přirozeně hydratující potraviny – meloun, okurka, rajčata, chřest.

3. Jezte kvalitní, nejlépe bio, potraviny

Konzumujte potraviny v co nejpřirozenější podobě a zároveň vybírejte ty, které jsou bohaté na vlákninu. Kupujte potraviny v bio kvalitě (hlavně jablka, broskve, hrušky, jahody, okurky, letní dýně, paprika, rozinky, řapíkatý celer, špenát). Umývejte ovoce a zeleninu důkladně, ať se zbavíte nečistot a chemických látek, které na nich ulpívají.

4. Podpořte kvalitu vzduchu, který dýcháte

Ve znečištěném a špatně větraném prostředí se tělo snáze zatíží toxiny. Kvalitu vzduchu můžete podpořit domácími čističkami vzduchu (dražší verze) nebo si můžete v domácnosti rozmístit pokojové rostliny, které přirozeně pohlcují toxické látky – např. Tchýnin jazyk, Aloe vera, Ledviník, Lopatkovec, Fíkus, Dracena, Zelenec. Pořiďte si himalájskou solnou lampu, která je známá jako přírodní ionizátor.

fern-195876_1280

5. Používejte přírodní čisticí prostředky i přírodní kosmetiku

Chemické čisticí prostředky jsou jednou z hlavních příčin toxického prostředí v domově. Obsahují nebezpečné látky, které nesmí přijít do kontaktu s kůží, ale zároveň byste je neměli ani dýchat, čemuž kolikrát těžko zabráníte. Nahraďte proto chemické čisticí prostředky těmi přírodními nebo si jednoduše vyrábějte vlastní domácí čističe. Nejlevnějším šetrným čisticím prostředkem je kuchyňský ocet, jedlá soda, jablečný ocet a citrón.

Většina toho, co nanesete na svoji kůži, se přes ni dostane do krevního oběhu. Tak zamezte příjmu toxinů i díky používání přírodní kosmetiky.

Přírodní kosmetika, kterou mám ověřenou:

  • Dr. Hauschka (pleťová kosmetika),
  • 100% pure (tělová, pleťová i dekorativní kosmetika),
  • Karel Hádek (pleťová kosmetika, ekodrogerie),
  • Lavera (péče o celé tělo),
  • Apeiron (péče o pleť, zubní pasta, ústní sprej, krémy na tělo),
  • Havlíkova apotéka (péče o pleť),
  • nebo přírodní kosmetika, kterou najdete v obchodech DM.

Detoxikujete se pravidelně? Jakou kosmetiku používáte? Vyrábíte si domácí kosmetiku nebo čistící prostředky? Zajímají mě i vaše tipy!

Pomáhám lidem vyléčit jejich akné holistickou cestou. Na základě osobních zkušeností s akné přináším inspiraci pro zdravou pleť a celkovou osobní spokojenost. Můžete nahlédnout do mého příběhu.

Jsem autorkou e-booku Uzdrav svou pleť, který čtenáře provází holistickou léčbou akné. Více o e-booku najdete tady >>

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Pokud máte akné, ekzémy, lupénku nebo jiné kožní potíže, určitě se blíže seznamte s vlastnostmi zelených potravin. Podporují detoxikaci, dodávají energii a pomáhají léčit různé nemoci. Pomáhají na různé projevy hormonální nerovnováhy – nepravidelný a bolestivý cyklus,...

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kůže je projekční plochou zdraví orgánů a také stavu životní energie. Na sobě a svých klientech jsem si už několikrát ověřila souvislost mezi kožními nemocemi, zdravím ledvin, emocemi strachu, kvalitou vztahů a rovnováhou druhé čakry. Když jsem těmto a dalším oblastem...

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Tělo je velmi moudré a neustále naslouchá našim myšlenkám i výrokům a podle toho mění svůj stav. Při vzniku nemocí existují jisté zákonitosti, a když jim porozumíme, najdeme i cestu k uzdravení z nemocí, včetně těch kožních. Věřím v mocnou sílu lidské mysli i...

0 komentáøù

Contact Us