Holistická léčba kožních nemocí

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Pokud máte akné, ekzémy, lupénku nebo jiné kožní potíže, určitě se blíže seznamte s vlastnostmi zelených potravin. Podporují detoxikaci, dodávají energii a pomáhají léčit různé nemoci. Pomáhají na různé projevy hormonální nerovnováhy – nepravidelný a bolestivý cyklus, bolesti hlavy, PMS, PCOS, chutě na sladké, výkyvy nálady, nedostatek energie. Zelené potraviny jsou zdrojem celé řady cenných živin […]
Autor: Petra Kratochvilová
👁 5095

Pokud máte akné, ekzémy, lupénku nebo jiné kožní potíže, určitě se blíže seznamte s vlastnostmi zelených potravin. Podporují detoxikaci, dodávají energii a pomáhají léčit různé nemoci. Pomáhají na různé projevy hormonální nerovnováhy – nepravidelný a bolestivý cyklus, bolesti hlavy, PMS, PCOS, chutě na sladké, výkyvy nálady, nedostatek energie.

Zelené potraviny jsou zdrojem celé řady cenných živin – minerálů, antioxidantů, vlákniny a hlavně chlorofylu. Zelené barvivo chlorofyl je nositelem energie a díky němu rostliny využívají sluneční paprsky pro svoji výživu. Molekula chlorofylu se velmi podobá červenému krevnímu barvivu. Proto může chlorofyl podporovat zdravou krvetvorbu. Také působí protizánětlivě, podporuje regeneraci a hojení. Navazuje na sebe těžké kovy, takže dokáže tělo čistit. Zelené potraviny se proto často doporučují pro celkovou detoxikaci organismu, podporu trávení a doplnění enzymů.

Zelené potraviny dokážou dodat velké množství energie a podpořit vitalitu, protože jsou nabité živinami a energií. Fungují jako adaptogeny, povzbuzují oslabené procesy a orgány se sníženou aktivitou. Mezi nejznámější zelené potraviny patří chlorella, mladý ječmen a spirulina. V tomto článku vám přiblížím jejich vlastnosti a účinky na tělo.

Chlorella

Chlorella je jednobuněčná mikro řasa. Je to nejbohatší zdroj chlorofylu. Obsahuje hodně bílkovin a také všech 8 esenciálních aminokyselin.

Účinky:

 • Pomáhá z těla šetrně odvádět toxiny a důkladně tak tělo pročišťuje.
 • Působí probioticky – množí střevní mikroflóru a tím zlepšuje trávení.
 • Snižuje kyselost vnitřního prostředí.
 • Dlouhodobé užívání chlorelly brání přemnožení kvasinek ve střevě.
 • Zlepšuje kvalitu a zdravotní stav pokožky, pomáhá při léčbě akné, vyrážek, ekzémů a při hojení ran.
 • Podporuje vytváření energetických rezerv v játrech.
 • Při vyšších dávkách funguje jako přírodní antibiotikum.

Z hlediska čínské medicíny použití chlorelly představuje podporu života, pomalý proces, který zkvalitňuje naši vitalitu. Nástup účinku je velmi pozvolný, v počátcích až téměř neznatelný. V dlouhodobějším horizontu působí velmi jemně a vyváženě a i po jejím vysazení zůstává po dlouhou dobu účinnou clonou. Nejvhodnějším obdobím pro užívání je měsíc leden (dle TČM období elementu Země), ale dá se užívat během celého roku.

Zelený ječmen

Prášek vzniká usušením nebo ještě lépe odšťavněním a následným usušením listů mladého ječmene. Mladé výhonky jsou sklízeny přesně v období, kdy obsahují maximum nutričních látek. Energeticky v sobě nesou spoustu živosti a průbojnosti. Tyto kvality pak skrze sebe předávají lidskému tělu.

Účinky:

 • Výborný pro detoxikaci a celkové posílení organismu. Doplní živiny tam, kde chybí v přirozené stravě. Dokáže účinně čistit a regenerovat na buněčné úrovni.
 • Působí proti vnitřním a vnějším zánětům.
 • Působí příznivě na hormonální systém. Vhodný i pro přípravu těla na těhotenství.
 • Uplatňuje se u řady kožních onemocnění (ekzémy, akné, rosacea).
 • Dlouhodobě zlepšuje psychiku a rychlost reakcí.
 • Povzbuzuje a posiluje organismus, celkově zlepšuje kondici.
 • Díky vysokému obsahu přírodních antioxidantů chrání tělo proti oxidačnímu stresu. Přispívá k udržení psychické vyrovnanosti v náročných obdobích.
 • Snižuje překyselení organismu a chrání proti volným radikálům, představuje tak účinnou prevenci vůči řadě civilizačních chorob.

Zelený ječmen je z energetického hlediska téměř opakem chlorelly. Svou dravostí mladého osení nám prakticky ihned dodává aktivní energii. Účinek ječmene je velmi silný a rychlý, ale krátkodobý. Využívá se především pro okamžité zvýšení použitelné energie. Je vhodnou alternativou kávy a kofeinových nápojů. Nejvhodnějším obdobím pro užívání ječmene je březen (dle TČM element Dřevo).

Spirulina

Spirulina je jednobuněčná kyanobakterie. Občas se nazývá řasou, ale přesnější zařazení je mezi sinice. Obsahuje více jak 50 % bílkovin. Má širokou škálu vitamínů, minerálů a (fyto)živin. Spirulina je jedna z nejlepších variant pro harmonizaci organismu, který se potýká s různými zdravotními problémy, včetně nepravidelného menstruačního cyklu, kožních nemocí nebo chronického vyčerpání.

Účinky:

 • Má schopnost vázat na sebe těžké kovy, proto je skvělým pomocníkem při detoxikaci.
 • Snižuje pocit únavy díky souhře železa a vitamínu B6.
 • Udržuje normální hladinu cukru v krvi.
 • Posiluje imunitu těla.
 • Přispívá ke zdraví nervového systému.
 • Podporuje hormonální rovnováhu.

Výběr zelených potravin

Pro lepší orientaci mezi zelenými potravinami vám ještě přiblížím jejich rozdíly.

 • Chlorella – Detox a doplnění živin. Spirulina – krvetvorba, doplnění živin.
 • Chlorella spíše čistí a spirulina posiluje.
 • Chlorella má více bílkovin, ječmen zase více aktivních enzymů.
 • Při detoxikaci se dá užívat chlorella i spirulina společně. Chlorella pro detoxikaci organismu a spirulina se postará o doplnění mikroživin, bílkovin, odstraní pocit únavy a povzbudí odolnost organismu.

Názorů na užívání chlorelly a spiruliny je mnoho. Je na každém, aby si našel svůj vyhovující způsob užívání. Nejlepší je řídit se intuicí. Tělo si často samo řekne o to, co aktuálně potřebuje a co už naopak nechce. Stačí mu naslouchat a vnímat jeho proměny. Je vhodné užívat zelené potraviny po delší období, obzvlášť pokud s nimi začínáte. Konzumace zelených potravin je ideální zrána, kdy je trávicí trakt prázdný a připravený pro vstřebání enzymů, které pak mohou blahodárně působit.

Z vlastní zkušenosti doporučuji značku Vitalvibe, Energy a Green Ways. Vyzkoušela jsem mladý ječmen od všech tří značek a jsou chutově i kvalitativně téměř srovnatelné.

Užívání superpotravin je důležitou součástí zdravé výživy a zároveň je to jen jeden faktor, který formuje naše zdraví. Další důležitou oblastí je vědomá péče o své tělo a práce s psychikou a emocemi. Pokud řešíte hormonální nerovnováhu, těmito třemi oblastmi vás můžu provést během konzultace.

Pomáhám lidem vyléčit jejich akné holistickou cestou. Na základě osobních zkušeností s akné přináším inspiraci pro zdravou pleť a celkovou osobní spokojenost. Můžete nahlédnout do mého příběhu.

Jsem autorkou e-booku Uzdrav svou pleť, který čtenáře provází holistickou léčbou akné. Více o e-booku najdete tady >>

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kůže je projekční plochou zdraví orgánů a také stavu životní energie. Na sobě a svých klientech jsem si už několikrát ověřila souvislost mezi kožními nemocemi, zdravím ledvin, emocemi strachu, kvalitou vztahů a rovnováhou druhé čakry. Když jsem těmto a dalším oblastem...

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Tělo je velmi moudré a neustále naslouchá našim myšlenkám i výrokům a podle toho mění svůj stav. Při vzniku nemocí existují jisté zákonitosti, a když jim porozumíme, najdeme i cestu k uzdravení z nemocí, včetně těch kožních. Věřím v mocnou sílu lidské mysli i...

Zázračná kurkumová maska na akné a jizvy

Zázračná kurkumová maska na akné a jizvy

Kurkuma je takové práškové zlato, které je tajemstvím krásné pleti u nejedné ženy. Působí protizánětlivě a antibakteriálně, takže hojí pupínky. Díky svým zesvětlujícím účinkům dokáže vyhladit jizvy a prozářit pleť. Kurkuma má nespočet pozitivních účinků při vnitřním i...

0 komentáøù

Contact Us