Jak žít zdravě a zároveň šetřit obsah vaší peněženky?

Máte pocit, že zdravý životní styl udělá velkou díru do vašeho rozpočtu? Chcete jíst zdravě, ale také chcete ušetřit? Mám pro vás ověřené tipy, jak můžete jíst a hlavně žít zdravě, i když máte omezený finanční rozpočet.

Pokud máte pocit, že zdravý životní styl je drahý, zkuste být delší dobu nemocní…

Nakupujte ve velkém

Velké balení často přináší větší finanční úsporu. Ořechy, luštěniny a semínka kupujte raději ve velkých baleních namísto malých 100 gramových balíčků. Při nákupech srovnávejte cenový rozdíl přepočítaný na měrnou jednotku a podle toho vyberte to, co vyjde nejlevněji.

Nakupujte v akcích

Přes portál akcniceny.cz se dá jednoduše vyhledat jakékoliv zboží ze supermarketů, na které máte zálusk. Portál je pravidelně aktualizovaný, při vyhledávání různého zboží vám rovnou vyjede konkrétní časové trvání jeho akce, cena a místo kde ho výhodně koupit.

Nakupujte i online

E-shopy jsou rájem pro všechny příznivce zdravého životního stylu. Během pár kliknutí si můžete objednat nepřeberné množství a druhy zdravého zboží a často za nižší cenu než v kamenných obchodech. Některé e-shopy navíc nabízí dopravu zdarma při nákupu nad určitou částku.

Při nákupech online můžete porovnat ceny na heureka.cz a vybrat si e-shop, který nabízí přijatelné ceny u všeho, co potřebujete.

Nakupujte bez obalu

V bezobalových obchodech si odsypete přesně tolik, kolik potřebujete a podstatně ušetříte díky tomu, že neplatí za obal, takže se můžete dostat i na poloviční cenu baleného zboží.

Nakupujte do zásoby

Když někde narazíte na zralé ovoce nebo další zdravosti v akci, vezměte si jich větší množství a doma je zamrazte.

Plánujte si jídlo a podle plánu nakupujte

Plánujete si jídlo a jeho nákupy? Já jsem to neuměla, ale učím se to a ohromně mi to při snížení výdajů pomohlo. Plánuji si na týden počet porcí ovoce a zeleniny, obilovin a všech potravin, které do sebe chci optimálně dostat a podle toho pak tvořím nákupní seznam. Mám díky tomu přehled o všem, co jím a navíc můžu plánovat vaření tak, ať se vše spotřebuje a nic se nevyhazuje.

 

A jak šetříte vy? Plánujete si jídlo? Kde rádi nakupujete?

Pomáhám lidem vyléčit jejich akné holistickou cestou. Na základě osobních zkušeností s akné přináším inspiraci pro zdravou pleť a celkovou osobní spokojenost. Můžete nahlédnout do mého příběhu.

Jsem autorkou e-booku Uzdrav svou pleť, který čtenáře provází holistickou léčbou akné. Více o e-booku najdete tady >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů