Holistická léčba kožních nemocí

Zamilujte se do své pleti. Jde to! – příběh Adély

Sdílím s vámi příběh Adély Novákové, která si díky podpoře z Uzdrav svou pleť vyléčila akné a zamilovala si svou pleť. Nahlédněte do jejího příběhu a inspirujte se jejím vědomým přístupem k sobě samé. Zamilujte se do své pleti, ať je jakéhokoli typu! Znáte 7 osvědčených přístupů k pleti? Konečně. Tento článek se mi skládal několik […]
Autor: Petra Kratochvilová
👁 1794

Sdílím s vámi příběh Adély Novákové, která si díky podpoře z Uzdrav svou pleť vyléčila akné a zamilovala si svou pleť. Nahlédněte do jejího příběhu a inspirujte se jejím vědomým přístupem k sobě samé.

Zamilujte se do své pleti, ať je jakéhokoli typu! Znáte 7 osvědčených přístupů k pleti?

Konečně. Tento článek se mi skládal několik posledních týdnů, a čím více jsem si ho představovala, tím více jsem si byla jistá, že mám právo jej napsat. Konečně můžu totiž viditelné prohlásit, že miluji svou pleť! Že se každý den těším, jak ji budu hýčkat a co nového o mě okolí prozradí. Připadám si, jako bych porazila obra, se kterým už od puberty bojuji.

Pojmenovala jsem si ho „problematická mastná pleť.“ Přesně tak má pokožka na obličeji vypadala od puberty a vydržela mě strašit skoro 15 let! A nyní můžu s hrdostí i laskavostí prohlásit:

Má nádherná svěží pleti, jsem Ti vděčná. Za to co mi o sobě každý den říkáš. Za to, že už vím, jak Tě potěšit. Za to, že o Tebe můžu bez výčitek pečovat. A těším se pokaždé, když se na Tebe do zrcadla podívám.“

Přestala jsem na sobě hledat pupínky, akné a chyby, které jsem si nějak podvědomě zafixovala, že prostě mám a ke mně patří. S takovou samozřejmostí jsem přijala diagnózu „mastná pleť“. Je neřešitelná a do konce života to tak bude. Takový blud, fuj!

Ale zpět k tomu, jak to všechno začalo. Už si přesně nevybavuji ty chvíle, kdy jsem pleť vlastně neřešila. Uvědomuji si jen, že jsem ji začala více pozorovat na druhém stupni základní školy, kdy jsem se z dívky měnila v ženu. Bylo to období kolem první menstruace. Pleť se stávala mastnější, a jelikož moje maminka má taky mastnou pleť podobně jako dědeček, tak jsem usoudila, že hold s ní budu celý život bojovat i já.

A tak začalo období „zkrášlování“. Jak jsem tak hledala, co by mohlo akné na mé pleti zakrýt, udělala jsem jedno rozhodnutí, které mě posunulo až sem. A vlastně i díky tomu vznikla kniha Život bez hormonální antikoncepce.

Co tím jedním jediným rozhodnutím bylo? Možná už tušíte… hormonální antikoncepce.

Vlastně sama jsem někde zaslechla, že je dobrá na pleť. Hlavně na tu problematickou. Díky úpravě hormonálního systému upraví i mou pleť. A myslím si, že to tak měla spousta dívek v mém věku a nejspíš i dnes má. Tato motivace mě přiměla k tomu, napsat tento článek. Protože už konečně vím, co za tím stojí a jak důležité je, tyto informace šířit dál. Jdu tedy s kůží na trh, ať si kdo chce, klepe na čelo a mé zjištění zavrhuje. Zkušenost je nezpochybnitelná, ale bohužel taky nepřenositelná. Ale můžeme se jí vyhnout, když to alespoň zkusíme jinak.

Užívání hormonální antikoncepce mně přineslo řadu komplikací. Po několika letech užívání jsem najednou zjistila, že nejen, že nevím, kdo jsem. Že má ženskost byla kdoví kde zahrabaná a několik let mi trvalo, než jsem se dostala zpět tam, kde jsem začínala…

Abych se vrátila k pleti. Podstatná řada žen, když vysadí hormonální antikoncepci, čelí velké výzvě. Zase se do ní kvůli spoustě „výhodám“ znovu nepustit. Dobře, cítí se daleko daleko lépe, je jim dobře na těle i uvnitř sebe. Ale zároveň se jejich tělo začíná čistit. A kde se promítne v prvé řadě očista? Přesně tak, na našem největším orgánu – kůži. Může se tak probudit k životu spící akné. A protože akné je nevyzpytatelné a nebere si žádné servítky, tak vybují, kde se mu zachce.

Nejčastěji postihuje horní polovinu těla, potěšení mu dělá celá plocha zad, dekolt, krk. Ovšem jeho nejoblíbenější částí těla je právě obličej! Jako by si říkalo: „Hurá, konečně Ti ukážu, že žiju! Ať mě všichni vidí!“ A tak si vesele rejdí na obličeji. Malé pupínky na čele, velké bolavé hluboké akné na spáncích, kolem nosních dírek a podél nosu, pod ústy, nad obočím, velmi rádo a dlouho se drží pod bradou. A nutí nás tak zaměřovat svou pozornost na něj. Nejen, že ho bedlivě sledujeme v zrcadle a pupínek si prohlížíme ze všech stran, ale taky se ho rádi dotýkáme a hlavně! Hlavně tlačíme! Ať ta bílá tečka co nejdříve zmizí!

Rozebírám to tak detailně, abychom si, my ženy uvědomily, jak se k sobě chováme. Jak místo toho, abychom se zaměřily na místa, která máme v pořádku, upínáme pozornost na něco, co nám vadí. A už zde vzniká problém, který se může táhnout několik desítek let. Přesně tuto zkušenost mám zažitou já. Může to dojít i tak daleko, že se z našeho „vymačkávání jebáků“ stane závislost a v podstatě nás to baví. Je to fakt šílené, to takto popisovat, ale opravdu vím, o čem mluvím. Zažívala jsem tento pocit vlastně zatím polovinu mého života a viděla i u mnoha vrstevníků.

Co se totiž stane s problémem, který pojmenujeme? Začneme si ho všímat a začneme ve svém životě dělat změny.

Prozradím vám recept na vysněnou pleť, jak jsem na ni šla já.

Jsem si jistá, že když aspoň část z něj aplikujete do života, uvidíte postupně ty změny. A můžete dojít třeba ještě dál. Ano, každá jsme jiná a na každou může působit něco jiné. Vyberte si, co nejvíce sedí vám. Zkuste a uvidíte, co se stane.

  • V podstatě jsem už nakousla to, co je tím výchozím bodem. UvědoměníAno, mám mastnou pleť a tak je potřeba se k ní chovat. Vybírat podle toho kosmetiku i takto k ní přistupovat. Velkým prvním krokem je, že svou pleť přijmete taková, jaká je.
  • Začnete svou pleť mít rádi i přesto, že se vám něco nelíbí. Už tím jí dáte najevo, že k vám patří. Něco o vás prozrazuje. Začnete si postupně uvědomovat, co jí nedělá dobře.
  • Když už si uvědomujete, že máte mastnou pleť, že je to i tak normální a vaše pleť k vám patří, ať vypadá jakkoli. A máte ji rádi, začnete ji také hýčkat. Dotýkat se jí jemně, netlačit na její jakoukoli část. Dáte kůží plnou pozornost a podle toho si budete vybírat i to, jak se k ní zachováte. A zde začíná velká proměna. Začnou se dít další věci. Začnete totiž měnit nejen pleť, ale celý svůj přístup k životu.
  • Začnete se na ni dívat totiž jinak. Musím říct, že jakmile jsem si prošla těmito body a pleť přijala, začala jsem se dívat i na věci kolem sebe jinak. Zkoumala jsem, čím o ni pečuji a jak se můj životní styl na ni odráží. Největší pokrok jsem zaznamenala v psychice. Když jsem v pohodě, bez většího vypětí, tak má pleť mi za to děkuje. Září a pupínky nemají šanci.
  • Další změnu jsem si uvědomila po měsíční poutní cestě ve Španělsku. Trávila jsem totiž většinu času venku. Přímý dotek vzduchu a venkovní prostředí byl jako balzám na dětskou prdélku. Přesně takto čistě a jemně má pleť po návratu vypadala. Prvně jsem tomu nevěřila a ani nepřikládala pozornost. Nijak jsem o sebe nepečovala, dokonce používala pouze vodu a občas mýdlo. O líčení na cestě nemohla být ani řeč. A tak jsem usoudila, že má pleť pozornost až tak nepotřebuje, ale čas venku jí dělá moc dobře. Pravda to byla jen na půl. Pobyt venku ano, ale péči si zaslouží rovněž. A tak jsem začala hledat přípravky, kterými bych ji mohla rozmazlit.
  • Před několika lety jsem si řekla, že žádnou chemii už doma prostě nechci. Začalo to přírodními čistícími prostředky. Přes péči o byt jsem postupně přešla k sobě. Zajímavé, okolí jako by pro mě často bylo tou prvotní změnou a pohled na sebe jeho odrazem. A tak jsem začala hledat pouze a výhradně přírodní kosmetiku. Co považuji za úplně top je zjištění, že i mastná pleť potřebuje „promastit“. Tím, že ji vysuším, se ještě více zmastí. Začala jsem používat hydrofilní oleje.
  • Je to právě strava, která na naši pleť ve velké míře působí. Já udělala několik změn. Zařadila jsem do svého jídelníčku více bílkovin, oříšků, méně nebo téměř žádné maso a hlavně, za což jsem obzvlášť vděčná. Vynechávám kravské mléko. Dalším levelem je jakékoli živočišné mléko. Mléko a mléčné výrobky vynechávám, jak jen to jde. Když jednou za čas zhřeším, nevyčítám si to. Je to součástí procesu. Zjistila jsem, že i na mléku se dá vybudovat závislost. A tak k sobě přistupuji s pochopením.
  • Došla jsem ještě k jednomu hlavnímu zjištění. I má pleť je cyklická. Stejně jako já. Po menstruaci se začíná rozjasňovat. I ty zbytky posledních pupínků najednou mizí. Vrcholem je období ovulace. To doslova pokožka září a vábí tak pozornost mužů. A naopak. Když se blíží menstruace, vše jde napovrch. Nejen pocity, které nebyly vyslyšeny, ale i poslední zbytky akné. A já jsem každý cyklus klidnější. Vím, že je to jen na chvíli a opět se pleť vrátí do své plné síly.

Můj vzkaz na závěr

Je toho ještě spousta, co bych mohla popsat, co dělám jinak než dříve. Vybrala jsem to, co mi přijde nejdůležitější a co si nejvíce uvědomuji. Hlouběji se péči o pleť zabývá má kamarádka Petra Kratochvílová v projektu Uzdrav svou pleť. I díky ní jsem se podpořila ke spoustě změnám, které Petra popisuje ve stejnojmenném e-booku, ke kterému se čím dál častěji vracím. Je pro mě takovou učebnicí v tom, jak svou pleť hýčkat a vůbec se k ní chovat. Všem vřele doporučuji, investice se vyplatí nejen finančně, ale hlavně ve spokojenosti.

Autorka článku: Adéla Nováková, autorka knihy Život bez hormonální antikoncepce. Článek publikován zde.

Pomáhám lidem vyléčit jejich akné holistickou cestou. Na základě osobních zkušeností s akné přináším inspiraci pro zdravou pleť a celkovou osobní spokojenost. Můžete nahlédnout do mého příběhu.

Jsem autorkou e-booku Uzdrav svou pleť, který čtenáře provází holistickou léčbou akné. Více o e-booku najdete tady >>

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Pokud máte akné, ekzémy, lupénku nebo jiné kožní potíže, určitě se blíže seznamte s vlastnostmi zelených potravin. Podporují detoxikaci, dodávají energii a pomáhají léčit různé nemoci. Pomáhají na různé projevy hormonální nerovnováhy – nepravidelný a bolestivý cyklus,...

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kůže je projekční plochou zdraví orgánů a také stavu životní energie. Na sobě a svých klientech jsem si už několikrát ověřila souvislost mezi kožními nemocemi, zdravím ledvin, emocemi strachu, kvalitou vztahů a rovnováhou druhé čakry. Když jsem těmto a dalším oblastem...

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Tělo je velmi moudré a neustále naslouchá našim myšlenkám i výrokům a podle toho mění svůj stav. Při vzniku nemocí existují jisté zákonitosti, a když jim porozumíme, najdeme i cestu k uzdravení z nemocí, včetně těch kožních. Věřím v mocnou sílu lidské mysli i...

0 komentáøù

Contact Us