Holistická léčba kožních nemocí

Superpotraviny pro zdravou pleť: Jablečný ocet

Chci vám představit přírodní zázrak, který nemalým dílem přispěl ke zlepšení mého trávení a potažmo vzhledu pleti a vyléčení akné. Je jím na první pohled obyčejný a ne úplně lákavý jedinec – jablečný ocet. Ale jeho přínosy vás překvapí! Jablečný ocet je právem označován za zázračný elixír mládí, zdraví a štíhlosti. Vyrábí se fermentací vylisované jablečné šťávy, kdy se […]
Autor: Petra Kratochvilová
👁 2388

Chci vám představit přírodní zázrak, který nemalým dílem přispěl ke zlepšení mého trávení a potažmo vzhledu pleti a vyléčení akné.

Je jím na první pohled obyčejný a ne úplně lákavý jedinec – jablečný ocet. Ale jeho přínosy vás překvapí!

Jablečný ocet je právem označován za zázračný elixír mládí, zdraví a štíhlosti. Vyrábí se fermentací vylisované jablečné šťávy, kdy se přírodní cukr promění v ocet.

Má desítky zdravotních účinků a benefitů, např. napomáhá zlepšení trávení, podporuje imunitu, příznivě působí na snižování hladiny cholesterolu, pomáhá při hubnutí. Ale co je hlavní, jablečný ocet skvěle podporuje trávení! V momentě kdy jsem se zaměřila na zlepšení svého trávení, podstatně se mi zlepšil stav pleti a akné začalo mizet.

IMG_20150922_113137

Funkčnost trávicího ústrojí a stav střev velmi ovlivňuje stav pleti.
Zdravá střeva jsou proto hlavní podmínkou čisté pleti.

V čem je jablečný ocet tak prospěšný?

  • Přestože je kyselý, v těle navozuje zásaditou reakci, proto je velmi účinný při kvasinkových infekcích, protože osídlí střevo přátelskými bakteriemi.
  • Díky zlepšení přátelského prostředí ve střevech může zlepšit i celkový imunitní systém.
  • vysoký obsah přírodních enzymů, které můžou eliminovat přemnožené kvasinky v těle a naopak podpořit růst zdravých bakterií.
  • Dále obsahuje vlákninu pektin, která zklidňuje celý trávicí trakt, pomáhá předcházet žaludečním křečím, nadýmání a plynatosti.
  • Pravidelné popíjení jablečného octa mi kromě zlepšení vzhledu pleti a trávení, pomohlo i k uvolnění dýchacích cest. Jedním z dalších zdravotních účinků je totiž rozpouštění hlenů.

Pro zlepšení trávení ho doporučuji užívat pravidelně, nejlépe denně. Lžíci jablečného octa rozpusťte ve velké sklenici vody a vypijte asi 15 minut před jídlem. To pomůže tělu stimulovat trávicí šťávy.

A jak už jsem psala výše, platí, že zdravé trávení = zdravá pleť.

TIPY:

  • Pro nejlepší účinky si pořiďte pouze nefiltrovaný a nepasterizovaný ocet. Osobně mám vyzkoušený Alnatura ocet z DM, ve skleněné lahvi. Po otevření je třeba ho uchovávat v lednici.
  • Jablečný ocet si nejčastěji dávám ráno. Do teplé vody si přidám lžíci octa, šťávu z půlky citrónu, lžíci medu a špetku kayenského pepře. Hned po ránu tak skvěle nastartuji své trávení.
  • Popíjejte ho plastovým brčkem, ať co nejvíce eliminujete kontakt kyselin se zubní sklovinou.
  • Je třeba ho užívat pouze zředěný! Dávka samotného octa by mohla silně poškodit žaludeční sliznici.
  • Můžete ho použít i jako základ do dresingů.

 

Znáte jablečný ocet? Používáte ho?

Určitě by neměl chybět v žádné lednici. Ať už jako základ pro vaření nebo jako součást vašeho pitného režimu.

Pomáhám lidem vyléčit jejich akné holistickou cestou. Na základě osobních zkušeností s akné přináším inspiraci pro zdravou pleť a celkovou osobní spokojenost. Můžete nahlédnout do mého příběhu.

Jsem autorkou e-booku Uzdrav svou pleť, který čtenáře provází holistickou léčbou akné. Více o e-booku najdete tady >>

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Pokud máte akné, ekzémy, lupénku nebo jiné kožní potíže, určitě se blíže seznamte s vlastnostmi zelených potravin. Podporují detoxikaci, dodávají energii a pomáhají léčit různé nemoci. Pomáhají na různé projevy hormonální nerovnováhy – nepravidelný a bolestivý cyklus,...

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kůže je projekční plochou zdraví orgánů a také stavu životní energie. Na sobě a svých klientech jsem si už několikrát ověřila souvislost mezi kožními nemocemi, zdravím ledvin, emocemi strachu, kvalitou vztahů a rovnováhou druhé čakry. Když jsem těmto a dalším oblastem...

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Tělo je velmi moudré a neustále naslouchá našim myšlenkám i výrokům a podle toho mění svůj stav. Při vzniku nemocí existují jisté zákonitosti, a když jim porozumíme, najdeme i cestu k uzdravení z nemocí, včetně těch kožních. Věřím v mocnou sílu lidské mysli i...

0 komentáøù

Contact Us