Holistická léčba kožních nemocí

Můj příběh

s akné

Jmenuji se Petra Kratochvilová a na základě svých více jak 13 letých zkušeností s akné jsem založila blog Uzdrav svou pleť, kde přináším inspiraci k holistické léčbě akné.

Díky holistickému přístupu k sobě samé jsem uzdravila svou problematickou pleť, syndrom polycystických vaječníků a celkovou nerovnováhu v těle. Pomohla mi k tomu změna stravování, myšlení i péče o sebe samou.

Strávila jsem několik let studováním různých přístupů k léčbě akné a na základě všech získaných informací a zkušeností jsem vytvořila jedinečného průvodce k holistické léčbě akné.

Mou vášní je vzdělávání se v oblasti výživy, práce s myslí i s vlastním tělem a ráda ostatní inspiruji k vědomému přístupu k sobě samým.

Měla jsem opravdu těžké akné, které mě provázelo od začátku puberty celých 13 let. Za ty roky mi akné podstatně zasahovalo do života a negativně ho ovlivňovalo – byla jsem sama se sebou nespokojená, nemohla jsem se na sebe podívat a nechtěla jsem se nikomu ukazovat. Trpěla jsem depresí a nevěděla jsem, jak z toho ven.

Během těch 13 let jsem navštívila několik kožních lékařů a vyzkoušela různé způsoby léčby akné – klasickou medicínskou cestu (antibiotika, léky, tonika, gely), kosmetické přípravky na akné (drastické peelingy, vysoušecí masky) i léčbu antikoncepcí. Každé vnější řešení bylo jen dočasné a akné se po nějaké době znovu vrátilo. 

Kvůli akné jsem trávila hodně času u zrcadla a zkoumala jsem každý detail svého obličeje a každý nový pupínek mě stresoval. Celé dny jsem si přála, aby se moje pleť uzdravovala, ale nedělo se tak. Hlavní problém byl v tom, že stav mojí pleti byl závislý na externí léčbě. Jakmile jsem vysadila antikoncepci nebo předepsaná léčiva, akné bylo zpět a většinou ještě v horší podobě než předtím.

Chtěla jsem zjistit hlubší příčinu svého akné a proto jsem strávila několik let hledáním kvalitních informací a funkčních řešení. Zaujal mě holistický přístup k léčbě akné, ponořila jsem se do jeho studování a vyzkoušela jsem to sama na sobě. Díky celkové změně životního stylu jsem během několika měsíců vyléčila neústupné akné a dnes už po něm léčím jen jizvičky.

Čím víc jsem po všech informacích pátrala, tím větší obrázek jsem si kolem akné dávala dohromady a teď tento přírodní postup k léčbě akné předávám i ostatním, prostřednictvím online produktů a konzultací. 

Můj přístup k léčbě akné

Kůže je zrcadlem toho, co se děje uvnitř těla. Proto bychom vnějším projevům na kůži měli věnovat pozornost a díky nim tak rozklíčovat a léčit vnitřní příčiny. Vaše tělo s vámi neustále komunikuje, stačí mu jen naslouchat a následovat jeho podněty ke změně.

Akné je velmi komplexní onemocnění, proto je třeba dívat se na něj ze širšího úhlu pohledu a léčit ho holisticky. Při holistické léčbě akné se zaměřuji na 3 hlavní oblasti, které s akné úzce souvisí a podílí se na jeho tvorbě. Zajímá mě, jak se mí klienti stravují, jak o sebe pečují a jak k sobě přistupují. Jen tak jim můžu odkrýt opravdové příčiny jejich kožních potíží.

Na blogu projektu Uzdrav svou pleť najdete pravidelnou inspiraci ze 3 hlavních klíčových témat a spousty podtémat týkajících se zdravé a čisté pleti.

Výživa

Péče o tělo

Psychika

Akné je vnějším projevem vnitřní nerovnováhy.
Pokud vás trápí akné, je třeba léčit nerovnováhu v těle, nikoliv jen potlačovat vnější symptomy.

Akné má častokrát mnoho příčin, ale mezi jeho základní poselství patří tyto:

N

chce méně stresu, sebekritiky, strachování a odmítání,

N

chce, ať se stravujete zdravěji a vědoměji,

N

chce, ať se pleti a svému tělu věnujete s láskou a pravidelnou péčí,

N

chce, ať své tělo detoxikujete,

N

chce, ať pravidelně cvičíte,

N

chce, ať se méně honíte a více jste,

N

chce, ať nepoužíváte chemii, ale využíváte dary přírody,

N

chce, ať vnímáte potřeby svého těla,

N

chce, ať své tělo vyčistíte od všech nepotřebných emočních zátěží.

Contact Us