Holistická léčba kožních nemocí

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kůže je projekční plochou zdraví orgánů a také stavu životní energie. Na sobě a svých klientech jsem si už několikrát ověřila souvislost mezi kožními nemocemi, zdravím ledvin, emocemi strachu, kvalitou vztahů a rovnováhou druhé čakry. Když jsem těmto a dalším oblastem věnovala pozornost, pomohlo mi to řešit dlouholeté problémy s kůží, nepravidelný cyklus, chronickou únavu, úzkosti […]
Autor: Petra Kratochvilová
👁 3149

Kůže je projekční plochou zdraví orgánů a také stavu životní energie. Na sobě a svých klientech jsem si už několikrát ověřila souvislost mezi kožními nemocemi, zdravím ledvin, emocemi strachu, kvalitou vztahů a rovnováhou druhé čakry. Když jsem těmto a dalším oblastem věnovala pozornost, pomohlo mi to řešit dlouholeté problémy s kůží, nepravidelný cyklus, chronickou únavu, úzkosti i nespokojenost a nejistotu.

Projevy nerovnováhy ledvin a druhé čakry mám vypozorované, víc než dost, sama na sobě. V mládí jsem hodně trpěla na záněty močového měchýře, gynekologické potíže, afty, opary a také studené končetiny a velkou únavu. Souběžně s tím jsem také žila dost nezdravé vztahy, tlačila jsem na sebe a nepřijímala jsem se. Nebyla jsem uzemněná a často jsem byla mimo tělo. Nevěřila jsem si, nepřijímala jsem se, nepečovala jsem o sebe. Potlačovala jsem svoji sexualitu. Bála jsem se projevit svoji sílu. Nedokázala jsem se uvolnit a důvěřovat sobě a životu. Strach byl mým neustálým tématem, stejně tak jako kožní nemoci, a to přes více jak 13 let. Dnes už se této souvislosti nedivím, ale naopak ji chápu do čím dál větší hloubky a tu vám chci na následujících řádcích přiblížit.

Funkce a energie ledvin

Ledviny a játra, jsou dva hlavní orgány, na které se zaměřuji při léčbě kožních nemocí a hormonální nerovnováhy. Ledviny jsou velmi důležitým orgánem, který zastává mnoho funkcí. Vydávají energii na zahřátí těla a také čistí krev od odpadních látek. Ovládají kosti, hospodaření s minerálními látkami, kvalitu vlasů, moč a sluch.

Ledviny zhmotňují prvek vody v lidském těle a jsou spojeny se zimou, takže na ně nejvíce působí atmosféra tohoto ročního období. Během zimy jsou ledviny nejvíce náchylné ztratit rovnováhu či onemocnět, zejména když není životní styl člověka v souladu s přirozeným děním v zimní přírodě.

Zima je čas klidu a odpočinku, energie se tolik nehýbe, spíš jen je. V zimě je vhodné se tomuto rytmu přizpůsobit a plynout se zimní energií Vody a víc být, než dělat. V tomto čase je opravdu moudré dopřát si prostor pro regeneraci sil, sebereflexi a věnovat pozornost i svým stínům.

Nerovnováha ledvin

Z vlastní zkušenosti i z konzultací s ženami jsem vypozorovala zajímavou souvislost. Lidé trpící na akné mají většinou oslabené ledviny (a další orgány). Je to důsledek nezdravého a nevědomého přístupu k sobě samým. Když často cítíme strach, nedůvěřujeme sobě ani životu a potlačujeme svoje potřeby, oslabujeme tím ledviny. Když jsou ledviny v nerovnováze, cítíme únavu a chlad, jsme neklidní a rozladění, naše vlasy a nehty slábnou, pokožka se vysušuje a také je náchylnější ke vzniku pupínků nebo ekzémů.

Ledviny se mohou vyčerpat nezdravým přístupem k sobě samým, neustálým chladem, životním stylem (příjem těžkých kovů, chemikálií a hormonální antikoncepce) nebo nevhodnou stravou (konzumace cukru, kávy, alkoholu, kofeinu). Lidem, kteří mají oslabené ledviny, často chybí správná výživa, odpočinek, důvěra, sebeláska, vášnivost, uvolnění a životní elán, a to se zrcadlí na jejich těle, někdy právě v podobě onemocnění kůže nebo dalších projevů.

Mezi fyzické projevy nerovnováhy ledvin patří únava, onemocnění kůže, suchá pokožka a ústa, opary, afty, tmavší kruhy pod očima. Angíny, astma, rýma, poruchy sluchu a motání hlavy. Studené končetiny, slabost a křeče dolních končetin. Potíže v sexuální a hormonální oblasti, poruchy plodnosti, nepravidelná a bolestivá menstruace. Vaginální výtoky a mykózy. Slabé a lámavé vlasy a nehty. Předčasné šedivění vlasů a také jejich vypadávání. Čím slabší je ledvinová energie, tím horší je kvalita vlasů a kůže.

Kdo má akné nebo jiné kožní nemoci, může u sebe pozorovat i psychické projevy nerovnováhy ledvin. Často v sobě nosí dost strachu, nedůvěry a vnitřního napětí, cítí marnost a cítí se nejistě a nespokojeně ve vztazích. S ledvinami také souvisí úzkostlivost, nerozhodnost, zapomnětlivost, rezignace, lhostejnost a celkově neklid spojený se strachem a pocitem neustálého ohrožení.

Ledviny, vztahy a druhá čakra

Dá se říci, že problémy s ledvinami jsou na hlubší úrovni problémy se vztahy. Ledviny jsou párový orgán a souvisí se vztahy – partnerskými, pracovními, rodinnými, přátelskými a zejména se vztahem k sobě samému. Ledviny bývají oslabovány strachem, stresem, (sebe)kritikou, nejistotou, výčitkami, pocitem zklamání a neúspěchu.

Ledvinám škodí nejen fyzický chlad, ale i chlad ve vztazích. Tedy nezájem o druhé a odměřený přístup, nepřístupnost ve vtazích, nejistota a strach jít do kontaktu. Při narušení energie ledvin se člověk ve vztahu cítí nejistý a snadno osamocený. Během komunikace bývá jeho hlas spíše omluvný, kajícný, někdy až plačtivý.

Ledviny a močové cesty také souvisí s 2. čakrou, jejíž místo je mezi pupkem a pohlavními orgány v oblasti křížové kosti. V druhé čakře nalezneme čistící a napravující vlastnosti vody: je totiž odpovědná za vylučování všech tekutých složek těla, detoxikuje a chrání před stagnací. Na duchovní úrovni odpovídá tomuto aspektu schopnost uvolnit se a vyrovnat se svými pocity.

Silná druhá čakra pozitivně působí na milostné vztahy, přináší vitalitu a duševní kreativitu. Disharmonie v této oblasti mohou ústit v napětí a nejistotu při kontaktu s jinými lidmi. Člověk má pocity méněcennosti, je odtažitý a vnitřně strnulý.

Na fyzické úrovni způsobuje oslabená druhá čakra problémy s vylučovací funkcí ledvin a močového měchýře, což znesnadňuje detoxikaci organismu. Nahromaděné škodliviny se musí vylučovat kůží a to může vyvolat vznik ekzémů a vyrážek. U žen se mohou vyskytovat choroby vaječníků nebo poruchy menstruace. Muži trpí sníženou potencí.

Zejména ženy často trpí potížemi spojenými s ledvinami, močovým měchýřem a ženskými orgány. Opakovaně se jim vrací záněty. Snaží se to přeléčit antibiotiky, a přesto se nemoc vrací. Proto je potřeba se podívat na opakované nemoci z psychosomatického pohledu a zaměřit se na zdraví ledvin a močového ústrojí i rovnováhu druhé čakry.

Pro zajímavost: Stav močového měchýře ukazuje, jak umíme snášet a vypouštět tlak života. Problémy s ním většinou ukazují na rozzlobenost na partnera nebo vůbec opačné pohlaví. Močový měchýř představuje také naši schopnost vymezit si své území. Problémy s močí a tedy i s močovým měchýřem se budou týkat našich emocí spojených se vztahem k našemu teritoriu.

Strach a vypětí dlouhodobě močový měchýř oslabují. Zároveň se bojíme postavit se sami za sebe a uhájit si své hranice. Nedáváme si dostatek péče a taky péči nedostáváme. Naše ledviny pláčou, něco zadržují a naše životní síla se oslabuje. Když se oslabí naše životní síla, cítíme se slabí i v kontaktu s druhými, máme slabší hranice, cítíme více studu. To vše se projektuje i na kůži, která může být plná pupínků a různých nevzhledných vřídků, které ještě víc podpoří náš vnitřní pocit slabosti a méněcennosti.

Posílení zdraví ledvin

Pokud pozorujete, že jsou vaše ledviny oslabené, můžete už teď začít se změnou. Někdy stačí pár vědomých kroků, zejména na úrovni výživy a psychiky, a změny se začnou dít hned v několika oblastech života. Vše je se vším propojeno. Když posílíte ledviny, posílíte tím svou životní sílu, což se odrazí i na zdraví vašich vztahů. Vnitřní prostředí bude víc v rovnováze a kůže vám bude tento stav zrcadlit.

Pomáhá pít hodně vody, vyhnout se alkoholu a kávě, dostatečně spát, eliminovat stres, jíst zahřívací potraviny a koření (pohanka, oves, jáhly, skořice, chilli, zázvor).

Na zdraví ledvin má velký vliv fyzický kontakt a péče o tělo. Činnost ledvin podporuje (sebe)láska, vědomý kontakt, péče o tělo a potěšení. Dopřávejte si kvalitní odpočinek a prostor pro zastavení se i během dne. Zaměřujte se na svůj dech a na sídlo vaší druhé čakry. Masírujte se éterickými oleji (jalovec, zázvor, cedr, rozmarýn), buďte v kontaktu se svou pánví i se svými bedry a buďte k sobě laskaví.

Z bylin doporučuji užívat tyto: Bez černý, Jetel luční, Vřes obecný, Kustovnice čínská, Smilax lékařský, Sedmikráska obecná.

Z produktů na ledviny a močový měchýř je vhodné nasadit Renol nebo Diocel, které posilují a harmonizují dráhu ledvin a močového měchýře a nemají žádné nežádoucí účinky, protože se jedná o bylinné tinktury.

Přípravek Renol od firmy Energy mám osobně vyzkoušený a pomohl nejen mně. Je to vhodný přípravek na očistu ledvin. Ideální období pro jeho užívání je zima, ale může se užívat i jindy během roku. Renol účinkuje jak na fyzické, tak na psychické úrovni. Jeho užíváním se zlepšuje zdraví kůže a vlasů. Pomáhá na akné, ekzémy, vypadávání vlasů, roztřepené nehty, bolavé klouby, záněty močového měchýře. U několika uživatelů Renolu jsem pozorovala redukci tmavých kruhů pod očima. Po stránce psychické dodává energii, odvahu a uvolňuje strachy týkající se vztahů. Pomáhá při úzkostných stavech a nervozitě. Za sebe můžu říct, že je to jeden z bylinných přípravků, který rozhodně stojí za to vyzkoušet v případě dlouhodobých kožních nemocí a potíží souvisejících s oslabenými ledvinami. Pokud vás zajímá správné dávkování a další účinky Renolu, můžete mi poslat zprávu.

 

Použité zdroje

Kniha Tradiční východní medicína, Prof. Wu Li

energy.cz

diochi.cz

aromaterapie.cz

https://blog.nobilis.cz/aromaterapie-v-zime-podle-cinske-mediciny/

https://www.diochi.cz/meridiany/meridian-ledvin

http://www.moje-pravdy.cz/zdravi/rady-na-mesic/224-rady-na-msic-leden

Pomáhám lidem vyléčit jejich akné holistickou cestou. Na základě osobních zkušeností s akné přináším inspiraci pro zdravou pleť a celkovou osobní spokojenost. Můžete nahlédnout do mého příběhu.

Jsem autorkou e-booku Uzdrav svou pleť, který čtenáře provází holistickou léčbou akné. Více o e-booku najdete tady >>

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Pokud máte akné, ekzémy, lupénku nebo jiné kožní potíže, určitě se blíže seznamte s vlastnostmi zelených potravin. Podporují detoxikaci, dodávají energii a pomáhají léčit různé nemoci. Pomáhají na různé projevy hormonální nerovnováhy – nepravidelný a bolestivý cyklus,...

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Tělo je velmi moudré a neustále naslouchá našim myšlenkám i výrokům a podle toho mění svůj stav. Při vzniku nemocí existují jisté zákonitosti, a když jim porozumíme, najdeme i cestu k uzdravení z nemocí, včetně těch kožních. Věřím v mocnou sílu lidské mysli i...

Zázračná kurkumová maska na akné a jizvy

Zázračná kurkumová maska na akné a jizvy

Kurkuma je takové práškové zlato, které je tajemstvím krásné pleti u nejedné ženy. Působí protizánětlivě a antibakteriálně, takže hojí pupínky. Díky svým zesvětlujícím účinkům dokáže vyhladit jizvy a prozářit pleť. Kurkuma má nespočet pozitivních účinků při vnitřním i...

0 komentáøù

Contact Us