Běžná vs holistická léčba akné

Běžným řešením na akné jsou různé kosmetické přípravky, kosmetická ošetření a také léky. Jenže tento přístup k léčbě akné není dlouhodobě účinný a často nám může víc uškodit, než pomoci.

Proč běžná léčba akné nestačí?

Reklama i lékaři nám často nabízí speciální přípravky a léky, které mají akné vyléčit, ale tyto přípravky pouze potlačí symptomy, ale neřeší příčinu akné. Potlačovat symptomy při léčbě akné je snadnější, rychlejší a často s rychle znatelnými výsledky, ale není to dlouhodobé a funkční řešení.

Běžná léčba většinou funguje jen po tu dobu, kdy se dané přípravky nebo dané léky používají a bohužel se tím neřeší hlavní příčina akné – nerovnováha v těle.

Proč léčit akné holisticky?

To, že se o svoji pleť staráte zevně, je potřeba a je to důležité, ale akné je vnějším projevem vnitřní nerovnováhy, proto je třeba ho léčit primárně zevnitř. Je třeba rozklíčovat, proč tělo produkuje nadměrné množství kožního mazu, proč se ucpávají póry a proč tělo vytváří zánět, který se pak projevuje ve formě pupínků.

Jsem zastáncem přístupu, kdy jediným dlouhodobým řešením je zaměření se na to, co se nám tělo snaží říct, namísto pouhého potlačování symptomů. Z vlastní zkušenosti i z odborných zdrojů vím, že potlačování symptomů nemocí nikam nevede, protože jakákoliv nevyléčená nerovnováha v těle se stejně časem ohlásí jiným tělesným projevem.

Je opravdu důležité umět rozklíčovat zprávy těla a řešit hlubší příčinu.

Pro opravdové vyléčení akné je potřeba porozumět tomu, co akné je, co je jeho hlavní příčinou a jak ho vyléčit přirozeně. Akné by se mělo léčit přirozenou cestou, která je vhodná pro celé tělo a navíc bez vedlejších škodlivých efektů, a to umožňuje právě holistická léčba.

Holistický přístup je vhodný pro všechny, protože léčí pravou příčinu akné – vnitřní nerovnováhu v těle. Nerovnováha v těle je způsobena různými faktory, o kterých píšu v e-booku Uzdrav svou pleť. Patří mezi ně výživa, pohyb, spánek, psychické naladění, péče o pleť a tělo a mnoho dalších.

Akné je příležitostí ke změně

Akné vám dává zprávu, že vaše tělo se chce uzdravit a chce, ať pro to něco uděláte. A vy tuto zprávu můžete buď poslechnout a jednat, nebo tuto zprávu utišíte a odmítnete (léky a vnější léčbou) a nerovnováha těla se projeví v nějaké jiné oblasti a možná v horší podobě, než je akné.

Stejně jako ostatní nemoci, je i akné příležitostí ke změně životního stylu. Na vlastní kůži jsem zažila, že akné je ta nejlepší příležitost, jak prohloubit vztah se svým tělem.

Věřím, že vše, co se nám v životě děje, má hlubší příčinu a svůj důvod a není vhodné si myslet, že akné se objevilo proto, abysme jeho projevy potlačili mastičkou nebo léky. Akné je zprávou, která chce být vyslyšena. 

Vaše tělo chce, ať akné přijmete jako toho nejlepšího rádce a začnete mu naslouchat. A to se můžete naučit díky mému průvodci holistickou léčbou akné.

Chcete vědět, co vám akné říká? Čtěte více v článku o diagnostice obličeje.

Jaké máte zkušenosti s léčbou akné? Co všechno jste už vyzkoušeli?

Pomáhám lidem vyléčit jejich akné holistickou cestou. Na základě osobních zkušeností s akné přináším inspiraci pro zdravou pleť a celkovou osobní spokojenost. Můžete nahlédnout do mého příběhu.

Jsem autorkou e-booku Uzdrav svou pleť, který čtenáře provází holistickou léčbou akné. Více o e-booku najdete tady >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů