3 hlavní faktory ovlivňující vznik akné

Taky se snažíte přijít na to, proč vaši pleť okupují pupínky? Vsadím se, že, podobně jako já kdysi, procházíte různé diskuze a články na internetu, marně hledáte příčinu akné a taky nenacházíte žádnou konkrétní radu na váš typ akné, nevíte co ho způsobuje a jste ze všech informací zmateni.

Sama jsem strávila několik let hledáním odpovědí na otázky “Proč se mi pořád tvoří pupínky? Co dělám špatně? Co mám změnit?” a časem jsem si z velkého množství nalezených odpovědí utřídila komplexní pohled na akné, jeho příčiny a řešení, který teď předávám i ostatním ženám s akné.

zena-akne

Akné není nemoc, u které by se dala diagnostikovat jedna jediná konkrétní příčina. Akné je vnějším projevem vnitřní nerovnováhy těla a na tvorbě nerovnováhy se podílí spousta faktorů.

Faktory ovlivňující akné se dají seskupit do 3 hlavních oblastí:

  • Výživa
  • Vnější vlivy 
  • Psychický stres

Výživa

Mezi příčiny akné spojené s výživou patří to, co jíte, co nejíte a co strávíte.

Akné může být způsobeno jak nedostatečnou konzumací potřebných živin, tak i nadbytečnou konzumací nevhodných potravin a látek.

Kromě samotné stravy je důležitá i schopnost těla strávit přijatou stravu a vyloučit efektivně odpadní látky, proto je akné často označováno jako projev nefunkčního trávení.

zena-akne

Vnější vlivy

Vnější vlivy zahrnují environmentální stresory a další fyzikální stresory. Na vzniku akné mají podíl i tyto faktory – kosmetika, spánek, cvičení, sluneční záření, klimatizace, znečištěné životní prostředí, některé léky (např. steroidy) a další.

Velkou roli hraje vystavení se toxinům v prostředí a schopnost těla přirozené detoxikace. Pokud se tělo nedokáže přirozeně detoxikovat, vylučuje toxiny přes kůži a to podněcuje vznik akné.

Psychický stres

Psychickým stresem je myšleno vaše celkové mentální nastavení a přístup k sobě samým. Mezi časté psychické příčiny akné patří velká míra stresu, strachování se, nedostatek sebelásky, sebekritika, pocit „nejsem dost dobrá“, potlačované emoce, upřednostňování ostatních a upozaďování sebe samých.

 

U každé osoby s akné se dá najít příčina v každé oblasti, ale jedna oblast je vždy dominantní. Zajímá vás která je ta vaše? Podrobnější příčiny akné a jejich řešení hledejte tady – v manuálu Uzdrav svou pleť.

Pomáhám lidem vyléčit jejich akné holistickou cestou. Na základě osobních zkušeností s akné přináším inspiraci pro zdravou pleť a celkovou osobní spokojenost. Můžete nahlédnout do mého příběhu.

Jsem autorkou e-booku Uzdrav svou pleť, který čtenáře provází holistickou léčbou akné. Více o e-booku najdete tady >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů