3 skvělé DIY přírodní masky na akné

Neutrácejte za drahé pleťové masky, které jsou plné chemických látek a konzervantů. Zapátrejte ve své spíži po zdravých potravinách a vyzkoušejte některou z těchto 3 skvělých přírodních masek na akné, které si během několika minut snadno vyrobíte úplně sami.

Maska ze zeleného čaje a jogurtu

Zelený čaj pomáhá léčit akné nejen zevnitř, ale i vně. V této masce ho najdete v kombinaci s dalšími účinnými látkami, které hydratují pleť a přirozeně ji detoxikují. Zelený čaj je plný antioxidantů, které přispívají k zářivé pleti, také bojují proti poškození pleti volnými radikály a působí jako prevence na pupínky. Kurkuma je přirozeně protizánětlivá a společně se skořicí pomáhá léčit akné, jizvy a ekzémy. Přirozeně bělí tmavé skvrny na pleti, nejen ty od sluníčka.

akne_maska_plet

Ingredience:

  • 2 lžíce zeleného čaje (předem připraveného a ochlazeného na pokojovou teplotu)
  • 2 lžíce řeckého jogurtu
  • 1/2 lžičky citronové šťávy
  • 1/2 lžičky kurkumy
  • 1/2 lžičky skořice

Postup:

Smíchejte všechny ingredience. Směs aplikujte na čistou pleť a po 15 minutách působení smyjte teplou vodou. Poté pleť hydratujte přírodním olejem nebo krémem. Pro dlouhodobé účinky používejte 1-2x týdně.

Avokádová maska

Avokádo je bohaté na vitamíny E a K, které zvláčňují pokožku, zatímco pomáhají redukovat jizvičky na pleti. K hydrataci napomáhají i zdravé mastné kyseliny v avokádu. Manuka med je jeden z nejlepších přírodních produktů pro léčbu akné. Manuka med pochází z Nového Zélandu a ceněný díky svým protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem. Příjemně hydratuje a vyživuje pleť.

Ingredience:

  • 1 zralé avokádo
  • 2 lžíce manuka medu

Postup:

Rozmačkejte avokádo a přidejte k němu manuka med. Směs naneste na obličej a nechte působit 10-15 minut, poté opláchněte teplou vodou.

akne_maska_plet

Jogurtová maska

Jogurt doporučuji hlavně pro vnější použití, protože jeho prospěšné bakterie pomáhají při léčbě akné. Dlouhodobější používání kombinace jogurtu a medu vede k redukci tmavých skvrn a jizviček na pleti. Zároveň bude pleť díky obsahu antioxidantů vyživená, zjemněná a zářivá.

Ingredience:

  • 2 lžíce jogurtu
  • 1 lžíce medu

Postup:

Smíchejte ingredience, naneste na čistou a suchou pleť a nechte působit 15 minut. Poté opláchněte teplou vodou.

TIP: Do této masky můžete přidat i zralý banán, citron nebo borůvky – obohatíte ji o další živiny nezbytné pro zdravou pleť.

 

Tak kterou z masek vyzkoušíte? Máte nějakou osvědčenou masku, kterou s oblibou používáte?

Pomáhám lidem vyléčit jejich akné holistickou cestou. Na základě osobních zkušeností s akné přináším inspiraci pro zdravou pleť a celkovou osobní spokojenost. Můžete nahlédnout do mého příběhu.

Jsem autorkou e-booku Uzdrav svou pleť, který čtenáře provází holistickou léčbou akné. Více o e-booku najdete tady >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů