Holistická léčba kožních nemocí

Zdravá pleť v létě

Léto je moje nejoblíbenější roční období. Vaše taky? Můžeme si užívat hojnost sezónní zeleniny, ovoce i čerstvého vzduchu, vody a slunce. Navíc v létě se nejlépe léčí pupínky a nerovnováha v těle, a tak pro vás mám pár letních tipů, které podpoří zdraví vaší pleti i celého těla. Hydratujte se Kvalitní vnitřní i vnější hydratace je v […]
Autor: Petra Kratochvilová
👁 1612

Léto je moje nejoblíbenější roční období. Vaše taky? Můžeme si užívat hojnost sezónní zeleniny, ovoce i čerstvého vzduchu, vody a slunce. Navíc v létě se nejlépe léčí pupínky a nerovnováha v těle, a tak pro vás mám pár letních tipů, které podpoří zdraví vaší pleti i celého těla.

Hydratujte se

Kvalitní vnitřní i vnější hydratace je v létě to nejdůležitější!

Hydratujte se hlavně zevnitř, a to pitím čisté neperlivé vody. Přidejte si do ní citron, čerstvé ovoce, plátky okurky, lístky meduňky nebo máty. Máta je účinná bylinka pro hormonální akné, nešetřete s ní.

Konzumujte potraviny bohaté na vodu – meloun, okurka, řapíkatý celer, cuketa, řeřicha, citron.

Vnější hydrataci si dopřávejte nějakou přírodní vodou v rozprašovači. Za sebe moc doporučuji růžovou vodu.

Ochlazujte se

Jezte hodně ochlazujícího a šťavnatého ovoce – meloun, hrozny, borůvky, třešně, švestky, ostružiny, maliny, jahody, nektarinky a meruňky.

Pijte ochlazující bylinkové čaje – mátový nebo heřmánkový. Vhodná je i kokosová voda, která skvěle hydratuje a pomáhá tělu doplnit elektrolyty a minerály, které přirozeně ztrácíte vlivem pocení.

Ať předejdete zbytečnému horku v těle, omezte konzumaci alkoholu, kofeinu, pálivých jídel, česneku a cibule.

Konzumujte hodně syrové zeleniny, která tělu přinese chladivou energii. Zkoušejte různé druhy salátů, bylinek a koření.  Mixujte si smoothie z listové zeleniny a svěžího ovoce. Mám pro vás několik repeptů na smoothie pro zářivou pleť.

Odlehčete si

Respektujte přirozené potřeby svého těla. Jezte lehčí potraviny a nenuťte se do jídla, pokud nemáte opravdu hlad.

Nemusíte jíst to stejné množství jídla jako v chladnější části roku. Léto je skvělou příležitostí jíst čerstvé saláty, ovoce a spoustu syrových potravin plných enzymů.

Pokud se v teplých dnech cítíte otekle a nafoukle, tak omezte solená jídla. Místo soli můžete použít mořské řasy nebo koření.

Odlehčete i vaší pleti, a to tím, že omezíte používání hutných make-upů a krémů. Dovolte své pleti, ať co nejvíce dýchá.

Pokud se vaše pleť v létě více mastí, noste u sebe matující ubrousky a používejte kosmetiku spíše na gelové bázi, namísto té krémové nebo olejové.

Buďte venku

Využívejte příležitost trávit více času na čerstvém vzduchu. Zujte boty a choďte bosí v trávě. Spojujte se se zemí – neuvěřitelně vás to nabije.

Zvolněte ve cvičení a zvolte raději takové aktivity, které vám v teplém počasí dělají dobře (např. jóga nebo vodní aktivity). Hýbejte se hlavně venku na čerstvém vzduchu.

Sluňte se

Využijte benefity slunce a dopřejte si denně několik minut na přímém slunci bez opalovacího krému (mějte holá ramena a obličej bez slunečních brýlí). Stačí pár minut na slunci, a tím tělu dodáte potřebný vitamin D. Při delším pobytu na slunci natřete obličej i celé tělo kvalitním přírodním opalovacím krémem.

Při výběru opalovacího krému se vyhněte výrobkům s chemickými filtry a vybírejte ty s minerálními (fyzikálními). Výběr přírodních krémů na opalování najdete tady. Za sebe můžu doporučit i opalovací krémy kosmetiky  100 % pure.

 

A teď mě zajímá – Co máte na létu nejraději?

 

Pomáhám lidem vyléčit jejich akné holistickou cestou. Na základě osobních zkušeností s akné přináším inspiraci pro zdravou pleť a celkovou osobní spokojenost. Můžete nahlédnout do mého příběhu.

Jsem autorkou e-booku Uzdrav svou pleť, který čtenáře provází holistickou léčbou akné. Více o e-booku najdete tady >>

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Pokud máte akné, ekzémy, lupénku nebo jiné kožní potíže, určitě se blíže seznamte s vlastnostmi zelených potravin. Podporují detoxikaci, dodávají energii a pomáhají léčit různé nemoci. Pomáhají na různé projevy hormonální nerovnováhy – nepravidelný a bolestivý cyklus,...

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kůže je projekční plochou zdraví orgánů a také stavu životní energie. Na sobě a svých klientech jsem si už několikrát ověřila souvislost mezi kožními nemocemi, zdravím ledvin, emocemi strachu, kvalitou vztahů a rovnováhou druhé čakry. Když jsem těmto a dalším oblastem...

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Tělo je velmi moudré a neustále naslouchá našim myšlenkám i výrokům a podle toho mění svůj stav. Při vzniku nemocí existují jisté zákonitosti, a když jim porozumíme, najdeme i cestu k uzdravení z nemocí, včetně těch kožních. Věřím v mocnou sílu lidské mysli i...

0 komentáøù

Contact Us