Holistická léčba kožních nemocí

Co vám akné říká a jak na něj?

Říká se, že kůže je oknem do života člověka – je odrazem aspektu jeho zdraví, zvyků, životního stylu, charakteru a osudu. Na kůži se ve formě vrásek, rýh, jizviček, zbarvení a skvrn zaznamenává, jak na tom nyní jsme i čím jsme si již prošli. Tělo je natolik důmyslné a inteligentní, že pokud je v s ním vše v pořádku, […]
Autor: Petra Kratochvilová
👁 3954

Říká se, že kůže je oknem do života člověka – je odrazem aspektu jeho zdraví, zvyků, životního stylu, charakteru a osudu. Na kůži se ve formě vrásek, rýh, jizviček, zbarvení a skvrn zaznamenává, jak na tom nyní jsme i čím jsme si již prošli.

Tělo je natolik důmyslné a inteligentní, že pokud je v s ním vše v pořádku, naše kůže vypadá zdravě a zářivě. Pokud se ale v těle objeví nemoc nebo jakákoliv nerovnováha, projeví se to změnou barvy, tvaru, textury nebo vzhledu obličeje.

Naše tělo je tak mocné, že svůj stav projevuje různými způsoby a jen čeká, až se v nich naučíme číst.

To, co v dnešní době nazýváme „mapování obličeje“ ve skutečnosti pochází ze starověké čínské praxe „čtení obličeje.“ Čínští lékaři, vědci a další odborníci věřili, že v obličeji se projevuje zdraví, štěstí a energie osoby a že při značných zkušenostech si lze vytvořit fyzický, psychický a emocionální profil daného jedince díky důkladnému zkoumání tvaru a stavu obličeje. Na základě vzhledu obličeje tak mohli určit osobnostní a povahové vlastnosti jedince a stejně tak onemocnění a poruchy jeho těla. Dnes nám diagnostika obličeje slouží zejména určení onemocnění.

Z obličeje se tedy dá vyčíst nerovnováha v jednotlivých orgánech. Já jsem se podrobněji zaměřila na diagnostiku akné na všech částech obličeje a vše shrnula do tohoto článku.

Co tedy signalizuje akné na jednotlivých částech obličeje? To se dozvíte níže…

akne_plet_traveni

Čelo

Pupínky na čele úzce souvisí se zažíváním. Stálo by za to přehodnotit to, jak se stravujete a vypátrat, zda máte alergii na nějaké potraviny (možná vám způsobují problémy se zažíváním). Na čele se také hodně projevuje stres a přetížení organismu.

TIP – Jezte méně průmyslově zpracovaných potravin a omezte tuky. Zvyšte příjem antioxidantů, například pitím zeleného čaje nebo přidáním listové zeleniny do vašeho jídelníčku. Ujistěte se, že vypijete během dne dostatek čisté, neperlivé, neochucené a nejlépe filtrované vody.  Ráno vám pomůže teplá voda s citronem a večer můžete popíjet heřmánkový čaj. Zařaďte do svého denního režimu relaxační techniky pro redukci stresu a také meditaci.

Spánky a oblast mezi obočím

Tato oblast je spojena s játry. Pokud se vám objevují pupínky mezi obočím nebo na spáncích, měli byste si hlídat příjem alkoholu. V této oblasti se také nejdříve projevují potravinové alergie a vše, co nadměrně zatěžuje játra, proto stojí za to, prověřit možnou alergii na potraviny. Podle psychosomatiky jsou játra spojena s nevyjádřenými emocemi, zejména zlostí.

TIP – Omezte používání soli, konzumaci mléčných výrobků a mastných jídel a celkově potravin, které překyselují váš organismus. Zařaďte do svého denního režimu lehké cvičení a dostatek spánku.

Oblast pod očima

Oční okolí se vztahuje k ledvinám. Pupínky, ale i tmavé kruhy pod očima mohou značit dehydrovaný organismus.

TIP – Omezte příjem kofeinu a soli a naopak navyšte příjem čisté vody.

Pravá tvář

Pravá tvář je spojena s plícemi. Ložiska akné na pravé tváři jsou často spojována s vysokým příjmem cukru.

TIP – Pravidelně relaxujte, provádějte dechová cvičení (hlavně vědomé a hluboké dýchání).

Nos

Pupínky na nose signalizují problémy se srdcem. Pokud se vám na nose často objevují pupínky, stálo by za to zkontrolovat váš krevní tlak i hladinu cholesterolu.

Také si ověřte, zda přijímáte dostatek vitamínu B a omega 3 a 6. Příčinou černých teček na nose může být i nesprávné čištění pleti, nebo velká míra stresu a příliš slaného a kořeněného jídla.

Levá tvář

Zatímco pravá tvář souvisí s plícemi, tak levá tvář souvisí opět s játry. Proto se při nadměrném výskytu pupínků v této oblasti doporučuje zařadit do stravy více zásaditých potravin.

TIP – Zařaďte do jídelníčku více listové zeleniny, také brokolici, řepu, okurku, zázvor. Omezte příjem mléčných výrobků a cukru. Pravidelně vyměňujte polštáře, na kterých spíte a také pravidelně čistěte svůj mobilní telefon, s kterým přichází vaše pleť každodenně do styku.

akne_plet_traveni

Oblast nad rty

Pupínky nad rty můžou značit problémy s tlustým střevem a trávením.

TIP – Zařaďte do svého jídelníčku více vlákniny, nejezte pozdě v noci (jezte nejpozději 3 hodiny před spaním). Ke zlepšení můžou přispět i kvalitní probiotika, která napomůžou správnému trávení a taky vylučování.

Oblast kolem úst

Pokud se vám objevují pupínky hlavně kolem úst, příčinu můžete hledat nejdříve ve své stravě, protože tato oblast je spojena se střevy a játry.

TIP – Omezte příjem kořeněných a mastných jídel a naopak navyšte příjem vlákniny.

Spodní část obličeje

Oblast dolní částí obličeje je úzce spojena s hormonálním systémem. Pupínky můžou být způsobeny i častým kontaktem vašich špinavých rukou s pokožkou na obličeji.

TIP – Pokud často trpíte hormonálním akné, vyzkoušejte vhodné doplňky stravy na vyrovnání hladiny hormonů. Navyšte také příjem listové zeleniny, vody a dopřejte si kvalitní a dlouhý spánek. Pupínky kolem brady se ženám objevují zejména v době kolem ovulace a před menstruací vlivem hormonálních výkyvů.

akne_plet

Krk

Oblast krku je spojována s imunitním systémem, proto mohou pupínky na krku naznačovat, že vaše tělo bojuje s infekcí a brání se onemocnění. Dává vám najevo, že potřebujete zpomalit.

TIP – I když máte pocit, že nemůžete a nejde to, odpočívejte! Dopřejte si horkou vanu s epsomskou solí a vonnými oleji, zacvičte si jógu a nezapomeňte na přísun vitamínů.

 

Pokud vás zajímají podrobnější příčiny akné a jejich konkrétní řešení, najdete je v e-booku Uzdrav svou pleť.

Pomáhám lidem vyléčit jejich akné holistickou cestou. Na základě osobních zkušeností s akné přináším inspiraci pro zdravou pleť a celkovou osobní spokojenost. Můžete nahlédnout do mého příběhu.

Jsem autorkou e-booku Uzdrav svou pleť, který čtenáře provází holistickou léčbou akné. Více o e-booku najdete tady >>

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Léčba kožních nemocí zelenými potravinami

Pokud máte akné, ekzémy, lupénku nebo jiné kožní potíže, určitě se blíže seznamte s vlastnostmi zelených potravin. Podporují detoxikaci, dodávají energii a pomáhají léčit různé nemoci. Pomáhají na různé projevy hormonální nerovnováhy – nepravidelný a bolestivý cyklus,...

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kůže je projekční plochou zdraví orgánů a také stavu životní energie. Na sobě a svých klientech jsem si už několikrát ověřila souvislost mezi kožními nemocemi, zdravím ledvin, emocemi strachu, kvalitou vztahů a rovnováhou druhé čakry. Když jsem těmto a dalším oblastem...

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Na čem jste se s kožními nemocemi dohodli?

Tělo je velmi moudré a neustále naslouchá našim myšlenkám i výrokům a podle toho mění svůj stav. Při vzniku nemocí existují jisté zákonitosti, a když jim porozumíme, najdeme i cestu k uzdravení z nemocí, včetně těch kožních. Věřím v mocnou sílu lidské mysli i...

0 komentáøù

Contact Us